Сейдалиева Гүлсара Мұсаханқызы Жамбыл ауданы
Төле би атындағы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні Математика
Сыныбы 1
Тақырыбы Қайталау.
Мақсаты Оқушылардың есепті түсініп,шапшаң есептеу,салыстыру,сызғышпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту.
Міндеті Оқушыларды топпен жұмыс жасауға, ынтымақтастыққа,ойларын еркін жеткізуге ,өзін-өзі, өзгені бағалауға, өз бетінше жұмыс жасауға үйрету.
Күтілетін нәтиже Топпен, жеке жұмыс жасай алады,еркін сөйлейді, өзін-өзі бағалайды, өз бетінше тапсырмаларды орындай алады.
Сабақтың типі Қайталау сабағы
Сабақтың түрі Аралас сабақ
Бағалау түрлері Формативті бағалау
Пайдаланған әдіс-тәсілдер «Аквариумдағы балықтар», «Конверттегі сұрақтар»
Пайдаланған модульдер 7 модуль
Ресурстар,дереккөздер Оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық, дидактикалық материалдар
Көрнекі құралдар Кестелер,үлестірмелі қағаздар, электронды оқулық.
Сабақтың өтілу барысы:
Сабақтың кезеңдері (Блум таксономиясы бойынша) Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау
Ұйымдастыру кезеңі 2 мин Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
Топтастыру
Шеңбер бойымен тұрады
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз,
Құрметпенен бәріне
Бас иеміз біз.
«Алғырлар», «Тапқырлар», «Зеректер» тобына топтасады
Білу 10 мин Деңгейлік тапсырмалар:
А .«Конверттегі сұрақтар»
В.«Аквариумдағы балықтар»
С.«Кім жылдам» Тақтамен,топпен, жеке жұмыс жасайды.
Стикерьмен бағалау
Түсіну 6 мин Көркем жазу
Дәптермен жұмыс.
Электронды оқулықпен жұмыс
8 цифрын көркем жазу
Үлгі бойынша берілген фигураны салу және бояу.
Қолдану 7 мин «Ойлан, тап»
Оқулықпен жұмыс.
№1 Есептерді салыстыр және шығар
Сергіту сәті. Есептерді оқып, салыстырады және шығарады.
Нұржан – 7 гүл Нұржан -7 гүл
?гүл
Гүлжан – 3 гүл Гүлжан - ?3 гүл артық
7+3=10 7+3=10
Жауабы: 10 гүл. Жауабы: 10 гүл.
Музыка ырғағымен би қимылдарын жасайды.
Талдау 10 мин «Сандар сиқыры»
Тақтамен жұмыс
№2 «Әйнекшенің» орнына тура теңсіздік шығатындай сандарды қой.
Постер қорғайды.
«Өзіңді сына»
№4 Өзіндік жұмыс
«Әйнекшенің» орнына тура теңсіздік шығатындай сандарды қояды.
4 > ͏
Постер қорғайды.
№4 тапсырманы орындайды. Берілген тапсырманың қатесін тауып, түзетеді .
Бас бармақпен бағалау
Жұптар бірін-бірі бағалайды
Жинақтау 5 мин «Ғажайып математика»
Топпен жұмыс
1-топ. 5 см-ден қысқа, бірақ 2 см-ден ұзын кесінді сызады
2-топ 6 см-ден қысқа, бірақ 3 см-ден ұзын кесінді сызады.
3-топ. Кесіндінің ұзындығын 2 см арттыр. Кесіндінің ұзындығын 2 см кеміт. Топтар бірін-бірі бағалайды.
Бағалау 3 мин «Білгенге маржан»
Топпен жұмыс
«Қамал соғайық» ойыны Өрнектердің мәнін есептей отырып, сәйкесінше түстермен бояйды.
Үй тапсырмасы 1мин Қайталау.
Рефлексия 1 мин Кері байланыс. Мұғалімнің бағалауы
|