Пәні:
География
|
Сыныбы:9
|
Сабақ реті:
|
Күні: 06.02.2015
|
|
Тарау:
|
ІІІ бөлім. Салааралық кешендер географиясы
Инфрақұрылым кешені
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
§35 Әлеуметтік инфрақұрылым салалары
|
|
Сілтеме:
|
Интернет көзі
|
|
Стратегия:
|
Оқушының география пәніне деген қызығушылығын арттыру мақсатында 7 модульді тиімді пайдалану
ü Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер (қалай оқу керектігін үйрету);
ü СТО;
ü ББҮБ және ОБ;
ü АКТ қолдану;
ü Талантты және дарынды балаларды оқыту;
ü Жас ерекшелігіне сәйкес білім беру;
Білім беруді басқару және көшбасшылық;
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білімділік:
Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолдана отырып, оқушылар әлеуметтік инфрақұрылым кешенінің салаларын жан жақты қарастырады.
|
Дамытушылық: салыстыра білу, тани білу, қорытындыға келу дағдыларын дамытады
|
Тәрбиелік:
топтық жұмыс барысында өзара ынтымақтастық атмосферасын құру, Отансүйгіштікке баулу.
|
|
Сабақтың түрі:
|
Оқушыларға білім мен білікті дамыту
|
|
Әдіс-тәсілі:
|
СТО технологиясы бойынша стратегияларды пайдалану, Венн диаграммасы, салыстыру, репродуктивтік, жартылай ізденгіштік
|
|
Пәнаралық байланыс:
|
Тарих, математика
|
|
Көрнекі құралдар:
|
Географиялық тақырыптық карталар, слайдтар, қима қағаздар, маркер. т.б.
|
|
Сабақ кезеңдері:
Берілген уақыт мөлшері:
|
Мұғалім қызметі
|
Оқушы қызметі
|
|
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Оқушыларды түгендеу
|
Келмеген оқушылар
туралы мәлімет алу
|
Әлеуметтік инфрақұрылым салалары бойынша топқа бөлінеді.
|
Топқа бөлініп ,топтың атын қорғап, топтың алтын ережесін сақтап отырады
І топ- Сауда және тұрмыстық қызмет көрсету
Денсаулық сақтау және оны қалпына келтіру
ІІ топ- Білім беру
Халықтың демалысын ұйымдастыру және рекреациялық аудандар
|
Қызығушылығын ояту
|
ББҮ кестесі
|
Білем Білгім келеді Үйрендім кестесіне тақырып жайлы не білетіндерін жазады.
|
Жаңа материалды меңгерту
Мағынаны тану
|
Оқулықтағы материалдар мен қосымша ақпараттарды пайдалана отырып, постер қорғау
|
Оқушылар топтық жұмыс жасай отырып, постер қорғайды
|
Дәптермен жұмыс
|
Жеке жұмыс. Дәптерге бір сала бойынша паспорт немесе синквейн құру.
|
Синквейн немес паспорт жасап, дәлелдейді
|
Сергіту сәті
|
|
Сергіту жаттығуы
|
Рефлексия
|
Екі жүрекше, бір тілек
|
Топтық және жеке бағалау жүргізеді
|
Қорытындылау
|
Номенклатуралық білімді жетілдіре отырып, қорытындылау
|
Картамен топтық, жұптық жұмыстар жасайды
|
Оқушыларды бағалау
|
Әрбір тапсырма бойынша ұпайды есептеп топ жетекшісі бағалап отырады
|
Бағалау парағы арқылы бағалайды
|
Үйге тапсырма
|
§35 Әлеуметтік инфрақұрылым салалары
|
|
|
|
|
|
|
|
|